Červen 2011

Kvitová je ve finále Wimbledonu

30. června 2011 v 17:48

Kvitová to dokázala! Vydřela výhru nad Azarenkovou a bude hrát finále Wimbledonu

Petra Kvitová je ve finále Wimbledonu! Česká tenisová jednička porazila v semifinále Bělorusku Viktorii Azarenkovou po setech 6:1, 3:6 a 6:2. Osmá nasazená Kvitová poprvé v kariéře postoupila do finále jednoho z grandslamových turnajů sezóny. V tom se střetne v sobotu s vítězkou druhého semifinále, do něhož nastoupí favorizovaná Ruska Maria Šarapovová a Sabina Lisická z Německa.
30. 6. 2011 13:39 - 30. 6. 2011 16:12 Aktualizováno LONDÝN
Poněkud nervózně vstoupila do svého druhého semifinále Wimbledonu Petra Kvitová. Své podání v první hře zápasu musela dlouho bránit. Nakonec se to však podařilo a rodačka z Bílovce získala potřebný klid. Začala tvrdě returnovat a ve výměnách téměř nekazila. Ve čtvrtém gamu si vypracovala první dva brejkboly a druhý využila po dlouhé výměně, v níž Běloruska neudržela nervy na uzdě a poslala míč do autu.
Běloruská tenistka Viktoria Azarenková během semifinále Wimbledonu proti Petře Kvitové.Běloruská tenistka Viktoria Azarenková během semifinále Wimbledonu proti Petře Kvitové.foto: Reuters/Stefan Wermuth
Čtvrtá nasazená mohla vývoj úvodní sady zdramatizovat v následující páté hře. Tu za stavu 40:0 pro Češku narušil nepříjemný zvuk, který se nesl nad dvorcem. Zvuk jakoby Kvitovou vyrušil a Azarenková vyrovnala na shodu. Češka ale nakonec nepříjemnou situaci zvládla a servis si uhlídala. V šestém gamu navíc sebrala své sokyni další servis a úvodní sadu tak vyhrála jednoznačně 6:1.

Druhý set patřil Azarenkové

Atak Azarenkové na začátku druhého setu už jednadvacetiletá Kvitová neubránila. Pátá hráčka světového žebříčku si vypracovala tři brejkboly a druhý z nich využila po nevynucené chybě české hráčky. V následujícím třetím gamu sice měla Kvitová jednu šanci na rebrejk, ale nedokázala ji využít. Česká tenistka se v průběhu celé druhé sady snažila dosáhnout na servis soupeřky, ale nepodařilo se jí to. Běloruska proměnila třetí setbol.
Závěrečná sada začala stejně jako ta druhá - jen v opačném gardu. Ve druhém gamu si Kvitová vypracovala brejkbolové příležitosti a druhou z nich využila po nevynucené chybě Bělorusky. Nejnáročnější hra třetího setu přišla pro Kvitovou v pátém gamu. Češka musela odvracet dva brejkboly. První výměnu ukončila po citlivě zahraném voleji, druhou ukončila rázným tvrdým forhendem. Náročnou hru zakončila Kvitová esem. Azarenková si již další příležitosti na sebrání servisu české hráčky nevypracovala a Kvitová se mohla radovat ze svého prvního postupu do grandslamového finále.
Tenistka Petra Kvitová se raduje z postupu do finále WimbledonuTenistka Petra Kvitová se raduje z postupu do finále Wimbledonufoto: ČTK/AP/Anja Niedringhaus
"Jsem tak šťastná, že skoro ani nemohu dýchat," řekla Kvitová bezprostředně po utkání. "Nevím, co víc říct. Jsem prostě hrozně šťastná," hledala těžko slova. Důležité podle ní bylo, že se jí vrátila jistota servisu v závěrečné sadě. "Vše se točilo kolem podání. Proto jsem ráda, že se mi v tom třetím dařilo," prohlásila Kvitová, která během zápasu nasbírala 40 vítězných míčů.

26. června 2011 v 13:51

Historický úspěch inline hokejistů. V Pardubicích se stali mistry světa!

Odveta z loňského finále se povedla, soupeř z nejtěžších byl poražen. Čeští inline hokejisté porazili v Pardubicích mužstvo USA 3:2 a vyhráli první zlato v historii mistrovství světa organizace IIHF. Klání dvou neporažených na turnaji opanovalo mužstvo, které patřilo od začátku šampionátu k favoritům.

25. 6. 2011 17:51 - 25. 6. 2011 19:43 Aktualizováno PARDUBICE
První čtvrtinu vyhrál domácí tým 1:0. V osmé minutě propálil amerického gólmana Martin Vozdecký. V desáté minutě předvedl skvělý zákrok brankář Roman Handl. Gólu se ale dožadovali i hosté, a to už v první minutě, ale pro posunutou branku nebyla šance uznána.
Finále MS v inline hokeji Česko - USA
Ve druhé dvanáctiminutovce Američané vyrovnali v přesilové hře, v 16. minutě se radoval Chavira a obě mužstva měla opět ke zlatu stejně daleko. Fanoušci v pardubické ČEZ aréně ale dlouho na další radost nečekali. Jan Besser využil přesilovku. Puk se sice odrazil od jeho nohy, padl tedy bruslí, ale nešlo o kopnutí.
Hráči vedení trenérem Petrem Hemským zatlačili soka do obrany a vytvářeli si šance, 39 sekund před koncem druhé dvanáctiminutovky se skóre opět měnilo. Po krásné trojkombinaci Tomáš Mojžíš střílel do odkryté branky. Po této trefě Češi vyhráli i tuto čtvrtinu a celkově v polovině utkání vedli 3:1.

Američané tlačili

Na začátku druhé poloviny zápasu Američané hráli opět přesilovou hru, na trestnou lavici musel obránce Karel Rachůnek, ale tato silná zbraň hostů zůstala nevyužita. Obdobná příležitost se naskytla i Čechům. Ale i tato šance neskončila úspěšně. Přesto ještě padl v této čtvrtině gól. Domácí mužstvo inkasovalo sedm sekund před koncem této části hry. Hosté snížili na 2:3 při přesilovce. Duel měl před sebou napínavý konec.
Tomáš Mojžíš si kryje puk před Gawrysem z USATomáš Mojžíš si kryje puk před Gawrysem z USAfoto: ČTK/Alexandra Mlejnková
Ten navíc ještě umocnilo další vyloučení českého hráče. V 38. minutě šel za hákování pykat Ladislav Vlček. Nakonec vydržel až do konce svého trestu, skóre se neměnilo. Zámořský tým tlačil, domácí se dostávali do útoku sporadicky, ale stav 3:2 stále trval.
Cesta ke zlatu byla blíže, když Američané hráli v oslabení, do konce zbývaly tři minuty. Rachůnek a Vozdecký se dostali do šancí, ale poměr gólů se neměnil.
Infarktovému závěru ale nebyl konec. Do početní výhody se dostali opět hosté, ti si vzali navíc oddechový čas. Do konce zbývala necelá minuta a Amerika hrála bez brankáře. Po závaru před českou brankou si vzal čas na oddych i kouč Petr Hemský. Do poslední sirény zbývalo 22 sekund. Gól už nepadl a Češi slaví první titul mistrů světa.
Finále
Česká republika - USA 3:2 (1:0, 2:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Vozdecký (Demel), 20. Besser (Polanský), 24. Mojžíš (Tenkrát, Koudelka) - 16. I. Chavira (Gawrys, Beilsten), 36. I. Chavira (Beilsten). Rozhodčí: Virta (Fin.), Friday (USA). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Diváci: 5000.

Petr Hubáček-Životopis

26. června 2011 v 13:45
Petr Hubáček je český profesionální hokejista hrající Extraligu ledního hokeje za tým HC Vítkovice Steel. Nastupuje na pozici útočníka. Je vysoký 184 centimetrů, váží 90 kilogramů.

Petr Hubáček zahájil svou extraligovou kariéru v roce 1998 v týmu Vítkovic, v letech 2000 - 2002 se nepříliš úspěšně pokoušel prosadit v severoamerické NHL (odehrál pouze 6 zápasů za Philadelphia Flyers, většinu času strávil v nižsší soutěži AHL v rezervě. V roce 2002 se vrátil do Vítkovic, kde se postupně vypracoval na jednu z opor týmu. Od roku 2005 pravidelně nastupuje v české hokejové reprezentaci.

Jan Marek-Životopis

26. června 2011 v 9:25
Jan Marek je český profesionální hokejista hrající ruskou ligu za tým Metallurg Magnitogorsk. Nastupuje na pozici útočníka. Je vysoký 179 centimetrů, váží 81 kilogramů.

Jan Marek zahájil svou extraligovou kariéru v roce 1998 v týmu HC Oceláři Třinec, v roce 2003 přestoupil do pražské Sparty, se kterou získal v roce 2006 mistrovský titul. Na podzim 2006 přestoupil do svého současného působiště v Magnitogorsku. Od roku 2002 pravidelně nastupuje za českou hokejovou reprezentaci.

Premiéra v reprezentaci: 4. dubna 2002, Česká republika - Švýcarsko (Mladá Boleslav)